Yardıma ihtiyacınız varsa,sık sorulan soruların ve yanıtların bir listesi var.Size mümkün olan en iyi satın alma deneyimini sunmak için çalışıyoruz.Yanıtları görmek için aşağıdaki bir soruyu tıklayın.

Araç ve Kaza Başına Maddi, Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri, Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölümdür.

En yakın polis ya da jandarma karakoluna müracaatla zabıt tutturmanız gerekmektedir. Sigorta şirketlerimizin sizler için sunduğu 7/24 saat yardım hizmetinden yararlanabilir , arabanızı çekici ile en yakın servise çektirebilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda bu tutanak DOLDURULMAYACAKTIR. Bu durumlarda 155 veya kaza mahalli Jandarma bölgesindeyse 156 numaralı telefondan trafik zabıtasına haber veriniz.
- Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
- Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
- Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
- Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise,
- Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
- Trafik kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
- Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise,
- Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa
- Araçlardan herhangi birinin ülkemizde geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmaması (28240 sayılı resmi gazete yazısı ile eklenmiştir.)

www.sbm.org.tr adresli web sitesinde yer alan "Online İşlemler" menüsünden ‘Kaza Tespit Tutanağı Sorgula’ adımları takip edilerek;
-Ürün kodu+Sigorta şirketi+acente no+poliçe no+yenileme no
-plaka+kaza ihbar no,
-plaka+şasi no,
-plaka+motor no,
-plaka+sigortalı T.C.kimlik no,
-plaka+sigortalı VKN,
-plaka+sigortalı pasaport no,
-plaka+Sürücü TC Kimlik No
-plaka+Sürücü Pasaport No

sorgulama kriterlerinden biri ile tutanağınızın durumunu sorgulayabilmeniz mümkündür.

Primin belirlenmesinde ve hasarın ödenmesinde aracın piyasa rayiç değeri baz alınacaktır. Bu nedenle sigorta şirketleri piyasa rayiç bedellerini nereden tespit ettiklerini, neyi referans aldıklarını mutlaka poliçe üzerinde belirtmelidir.

Trafik poliçesi bir kaza nedeniyle sadece kazaya karışan diğer araç ve kişilere verdigimiz bedeni ve maddi zararları karşılar. Aracımızda olan hasarları karşılayan sigorta Kasko' dur.

Yurtiçi ve yurt dışı seyahatlerinizin çeşitli nedenlerle iptali veya seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek kaza, hastalık, bagaj kaybı gibi keyif kaçıran aksiliklerden etkilenmemenizi sağlayan ve masraflarınızı seyahat sigortası poliçenizde belirtilen teminat limitleri dâhilinde karşılayan bir sigortadır.

 

Evet,poliçeniz, sigorta hakkında tüm bilgileri içerdiğinden yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.

 

Schengen vizesi için ülke konsolosluklarının talep ettiği 30.000 euro teminat limitli ve tıbbi tedavi,tıbbi nakil ve vefat halinde cenazenin yurda getirilmesi temel teminatları yanı sıra bagaj kaybı hasarı,bagaj gecikmesi,tıbbi-tıbbi olmayan acil yardım teminatlarına da sahip ürünlerimizi de başvurularınız da kullanabilirsiniz. 

Seyahat sigortalarına ilişkin teminat bilgilerini seçecek olduğunuz ürünün sayfasında yer alan bilgilendirme bölümünde bulabilirsiniz.

Seyahat sırasında hastalanmak herkesin başına gelebilir ve bu durum son derece can sıkıcı bir tecrübe olabilir.Böyle bir durumda derhal poliçenizde yazılı olan Acil Yardım hattını aramalısınız ve olumsuz durumla ilgili destek alınmalıdır.

Seyahat sigortalarının sağlamakta olduğu tıbbi tedavi masraflarına ilişkin teminat,genel itibariyle (Sağlık sigortalarından farklı olarak) önceden var olan rahatsızlıkları kapsam içine almamaktadır.Bir seyahat sigortasının içeriğinde yer alan tıbbi tedavi teminatı seyahatiniz sırasında beklenmedik şekilde meydana gelmesi muhtemel kaza ve hastalıklar sonucu yapılacak tedavi masraflarını limitler dahilinde karşılamaktadır.Teknik olarak,seyahat rezervasyonu esnasında bilinen, önceden teşhisi konmuş ve seyahat sırasında kötüleşmesi muhtemel rahatsızlıklar sonucu yapılacak her türlü tıbbi tedavi sigorta kapsamı dışında olacaktır.