by Super User

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın 'koronavirüs paket tur iptali için mücbir sebep sayılabilir’ ifadelerine Ticaret Bakanlığı’ndan düzeltme geldi. Bakanlığın açıklamasında söz konusu durumun sadece 4 ülkeyi kapsadığı ifade edildi.

DEVAMI
by Super User

Sağlık Bakanı, corona virüsüyla mücadele kapsamında "pandemi" hastanesi ilan edilen özel ve vakıf hastanelerinin hastalardan ücret talep edemeyeceğini açıklasa da hastalardan yüksek ücretler alındığına dair iddialar kamuoyuna yansıyor. Uzun yıllardır sağlık ve sosyal güvenlik sistemi üzerine çalışmalar yapan Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, özel ve vakıf hastanelerinin corona virüsü hastalarına ilişkin ilave ücret talep edemeyecekleri ve talep edebilecekleri kalemleri sozcu.com.tr'ye anlattı. Test, acil servis ve yoğun bakım için özel dahil hiçbir sağlık kuruluşunun ilave ücret talep edemeyeceğini belirten doktorlar, yoğun bakım sonrası hizmetler için alınan ücretlerin de SGK tarafından kaldırılması gerektiğini vurguladı.

DEVAMI
by Super User

TÜRSAB, Türk Hava Yollarının düzenlediği 'sonbahar promosyonu' adlı kampanyada seyahat acentelerini devre dışı bıraktığını belirterek,bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi. TÜRSAB' ın açıklaması Twitter'da TT listesine girdi.

DEVAMI